Akumulatory, felgi i opony w 24 godziny. Sprawdź naszą ofertę.

brak produktów
Jakość Usług
Konsultanci
  • Leszek
  • akumulatory
  • Użytkownik 52 320 40 36
  • gadu-gadu 8694819
  • Telefo komórkowy 795135373
  • chat Chat
Partnerzy
Logowanie
Gwarancja

W tym miejscu znajdują się warunki gwarancji na wszystkie oferowane przez nas produkty. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Informacje te są również dostępne na podstronie poświęconej danemu produktowi.

Akumulatory

Opony

Felgi aluminiowe

Alkomaty

Łańcuchy śniegowe

Akumulatory

AQUdo góry ^

Motocyklowe

Okres gwarancji na wady fabryczne akumulatorów wynosi 12 miesiący. Gwarancja obejmuje jedynie akumulatory zakupione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Bannerdo góry ^

Osobowe

24 miesiące dla akumulatorów przeznaczonych do samochodów osobowych; 12 miesięcy dla akumulatorów przeznaczonych do samochodów dostawczych, ciężarowych, taksówek i motocykli oraz dla akumulatorów stosowanych do wszystkich innych pojazdów i urządzeń, w których występuje częste rozładowanie i ładowanie akumulatora (praca cykliczna), licząc od daty zakupu akumulatora; 12 miesięcy dla akumulatorów trakcyjnych i stacjonarnych

Boschdo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na wady fabryczne akumulatorów wynosi 24 miesiące. Gwarancja obejmuje jedynie akumulatory zakupione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Centrado góry ^

Osobowe

Okres gwarancji (od daty sprzedaży) wynosi: - 36 miesięcy * - dla akumulatorów gamy FUTURA do pojazdów wykorzystywanych jako samochody osobowe; - 24 miesiące* – dla akumulatorów gamy PLUS, STANDARD do pojazdów wykorzystywanych jako samochody osobowe; * Dla pojazdów użytkowanych zawodowo jako TAXI, pojazdów policyjnych, karetek pogotowia oraz innych pojazdów, w których występuje częste rozładowanie i ładowanie akumulatora, okres gwarancyjny wynosi 18 miesięcy.

Exidedo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji (od daty sprzedaży) wynosi: - 24 miesiące * - dla akumulatorów marki EXIDE do pojazdów wykorzystywanych jako samochody osobowe. * Dla pojazdów użytkowanych zawodowo jako TAXI, pojazdów policyjnych, karetek pogotowia oraz innych pojazdów, w których występuje częste rozładowanie i ładowanie akumulatora, okres gwarancyjny wynosi 18 miesięcy.

Jenoxdo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na wady fabryczne akumulatorów wynosi 24 miesiące. Gwarancja obejmuje jedynie akumulatory zakupione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

KAGERdo góry ^

Osobowe

- akumulatory bezobsługowe wg normy DIN, przeznaczone do samochodów osobowych, przez okres 24 miesięcy licząc od daty zakupu akumulatora przez bezpośredniego użytkownika pojazdu - akumulatory bezobsługowe wg normy DIN, przeznaczone do motocykli, taksówek, karetek pogotowia, pojazdów policyjnych, samochodów dostawczych i ciężarowych oraz wszystkich pojazdów, w których występuje częste rozładowanie i ładowanie akumulatora (praca cykliczna), przez okres 12 miesięcy licząc od daty zakupu akumulatora przez bezpośredniego użytkownika pojazdu

NORD STARdo góry ^

Osobowe

24 miesiące - na akumulatory do samochodów osobowych i dostawczych tj. do pojemności 100Ah 12 miesięcy - na akumulatory rolnicze 6V, na akumulatory do samochodów ciężarowych od 100Ah, przy czym w przypadku samochodów ciężarowych i autobusów obowiązuje warunek nie przekroczenia 60tys. km przebiegu samochodu (autobusu) z tym akumulatorem UWAGA: Podane wyżej terminy nie dotyczą akumulatora eksploatowanego w pojazdach typu TAXI, dla których stosuje się termin gwarancji 12 miesięcy

Periondo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na wady fabryczne akumulatorów wynosi 24 miesiące. Gwarancja obejmuje jedynie akumulatory zakupione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Tigerdo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na wady fabryczne akumulatorów wynosi 24 miesiące. Gwarancja obejmuje jedynie akumulatory zakupione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Yuasado góry ^

Motocyklowe

Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od dnia zakupu akumulatora.

Opony

Accelerado góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe Accelera obejmuje okres 2 lat od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot kosztów zależny od stopnia zużycia bieżnika.

Achillesdo góry ^

Osobowe

Opony osobowe marki Achilles objęte są 5 letnią gwarancją liczoną od daty produkcji, lub do momentu zużycia bieżnika (1,6 mm).
Gwarancją objęte są tylko wady fabryczne, usterki wynikające ze złego użytkowania nie są uznawane przez producenta.
Uznanie reklamacji wiąże się z korektą faktury zakupowej proporcjonalnie do stopnia zużycia bieżnika.

Americado góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na opony osobowe America wynosi 5 lat od daty produkcji. W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko w części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 2 lat od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1.10 zł netto. Po tym okresie - lub gdy reklamujący nie jest konsumentem - przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Apollodo góry ^

Osobowe

Producent udziela gwarancji wynoszącej 3 lata od daty zakupu produktu lub do momentu jego całkowitego zużycia.
Gwarancją nie są objęte wady wynikające ze złego użytkowania i przechowywania.

Avondo góry ^

Osobowe

Opony osobowe Avon są objęte 60-miesięczną gwarancją liczoną od daty produkcji ogumienia.
W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Barumdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe marki Barum obejmuje okres 60 miesięcy od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1.10 zł netto. Po upływie 24 miesięcy, lub gdy reklamujący nie jest konsumentem, przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

BFGoodrichdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe marki BF Goodrich obejmuje użytkowanie wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI (oznaczenie na oponie informujące o stopniu zużycia), po osiągnięciu którego wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji.
W sytuacji uznania reklamacji w czasie trwania okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.

BKTdo góry ^

Rolnicze

12 miesięcy od daty zakupulecz nie dłużej niż 24 miesiące od daty produkcji w przypadku uznania reklamacji klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy

Bridgestonedo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe Bridgestone objęte jest 4-letnim okresem gwarancji od daty zakupu.
W przypadku uznania reklamacji do roku od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona. Po upływie roku od daty zakupu do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje zakup opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Ceatdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe Ceat trwa przez 24 miesiące od daty zakupu, lecz nie dłużej niż 36 miesięcy od daty produkcji. W razie uznania reklamacji w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona.

Continentaldo góry ^

Osobowe

Produkty osobowe marki Continental objęte są 5-letnim okresem gwarancji liczonym od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (to znaczy użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko w części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 2 lat od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1.10 zł netto. Po upływie tego okresu - lub gdy reklamujący nie jest konsumentem - przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem uzależnionym od pozostałej części bieżnika.

Cooperdo góry ^

Osobowe

Opony osobowe marki Cooper objęte są okresem 60 miesięcy od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Cultordo góry ^

Rolnicze

Opony rolnicze Cultor objęte są 60-miesięczną (5 lat) gwarancją liczoną od daty produkcji. W przypadku uznania reklamacji klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika - jeżeli bieżnik został zużyty w 20% to klient może oczekiwać na 80% zwrotu pieniędzy.

Daewoodo góry ^

Osobowe

Daewoo udziela 24-miesięcznej gwarancji na produktu,lub do całkowitego zużycia bieżnika (przekroczenia wskaźnika TWI.

Daytondo góry ^

Osobowe

Okres gwarancji na opony osobowe Dayton trwa przez 4 lata od daty zakupu.
W sytuacji uznania reklamacji do 1 roku od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona. Po upływie 1 roku od daty zakupu do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Dębicado góry ^

Osobowe

Firma Oponiarska Dębica udziela 60-miesięcznej gwarancji na swoje produkty osobowe liczone od daty zakupu, jednak nie mogą to być starsze opony niż 8 lat.
W razie uznania reklamacji w terminie 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po upływie 24 miesięcy od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Dunlopdo góry ^

Osobowe

Producent opon osobowych Dunlop udziela 5-letniej gwarancji na swoje produkty licząc od daty produkcji lub 5 lat od daty zakupu (w praktyce stosuje się rozwiązanie korzystniejsze dla reklamującego), jednak nie dotyczy to opon starszych niż 8 lat.
W przypadku uznania reklamacji w okresie 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona, a po upływie 2 lat do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej wysokości bieżnika.

Durodo góry ^

Osobowe

2 letnia gwarancja Duro - od daty zakupu
1.
Duro wymieni oponę, której ujawniona wada wynika z procesu produkcji lub użytych materiałów,
2.
Duro wymieni oponę, której ujawniona, nienaprawialna wada powstała w trakcie normalnego, drogowego użytkowania opony,
3.
Gwarancja nie zależy od daty zakupu opony a od stopnia zużycia bieżnika
4.
Gwarancja obejmuje pierwszego nabywcę opony, jest nieprzenośna,
5.
Wymiana gwarancyjna dokonywana jest na podstawie oszacowania zużycia opony przez dystrybutora lub uprawnionego dealera, stopień wymiany jest zależny od stopnia zużycia bieżnika.

1.
Opona posiadająca 80% lub więcej wysokości pozostałego bieżnika (w stosunku wysokości bieżnika opony fabrycznie nowej, w/w wysokości bieżnika mierzone są od jego powierzchni do powierzchni znaku maksymalne go zużycia) będzie wymieniona na nową oponę Duro tego samego rozmiaru i typu lub rozmiaru i typu korespondującego, jeśli uległ zmianie.
2.
Opona posiadająca mniej niż 80% bieżnika (obliczone j j.w.) będzie wymieniona na nową pod warunkiem dokonania dopłaty wg zasad:

wysokość pozostałego bieżnika > 60% i < 80% - 80% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 40% i < 60% - 60% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 20% i < 40% - 40% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika < 20% - bez rabatu. Rabat jest naliczony od sugerowanych cen detalicznych brutto.

Falkendo góry ^

Osobowe

Opony osobowe Falken objęte są 3-letnią gwarancją liczoną od daty zakupu lub od daty produkcji (w praktyce stosuje się rozwiązanie wygodniejsze dla Kupującego).
W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje zakup opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika lub zwrot pieniędzy w wysokości zależnej od pozostałej części bieżnika.

W wypadku opon Falken okres rozpatrywania reklamacji jest przedłużony do 30 dni

Federaldo góry ^

Osobowe

5-letnia gwarancja Federal - od daty zakupu
1.
Federal wymieni oponę, której ujawniona wada wynika z procesu produkcji lub użytych materiałów,
2.
Federal wymieni oponę, której ujawniona, nienaprawialna wada powstała w trakcie normalnego, drogowego użytkowania opony,
3.
Gwarancja nie zależy od daty zakupu opony a od stopnia zużycia bieżnika
4.
Gwarancja obejmuje pierwszego nabywcę opony, jest nieprzenośna,
5.
Wymiana gwarancyjna dokonywana jest na podstawie oszacowania zużycia opony przez dystrybutora lub uprawnionego dealera, stopień wymiany jest zależny od stopnia zużycia bieżnika.

1.
Opona posiadająca 80% lub więcej wysokości pozostałego bieżnika (w stosunku wysokości bieżnika opony fabrycznie nowej, w/w wysokości bieżnika mierzone są od jego powierzchni do powierzchni znaku maksymalne go zużycia) będzie wymieniona na nową oponę Federal tego samego rozmiaru i typu lub rozmiaru i typu korespondującego, jeśli uległ zmianie.
2.
Opona posiadająca mniej niż 80% bieżnika (obliczone j j.w.) będzie wymieniona na nową pod warunkiem dokonania dopłaty wg zasad:

wysokość pozostałego bieżnika > 60% i < 80% - 80% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 40% i < 60% - 60% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 20% i < 40% - 40% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika < 20% - bez rabatu. Rabat jest naliczony od sugerowanych cen detalicznych brutto.

Firestonedo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Firestone objęte jest gwarancją trwającą 48 miesięcy od daty zakupu.
W przypadku uznania reklamacji do 1 roku od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona. Po upływie 1 roku od daty zakupu aż do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje zakup opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

First Stopdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe First Stop trwa przez 4 lata od daty zakupu. W przypadku uznania reklamacji do 1 roku od daty zakupu Klientowi należy się nowa opona, a po upływie 1 roku od daty zakupu do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje zakup opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Fortunado góry ^

Osobowe

Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji liczonej od daty zakupu opon, lub do wcześniejszego zużycia się bieżnika (osiągnięcia wskaźnika TWI).

Fuldado góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Fulda objęte jest okresem gwarancji wynoszącym 60 miesięcy od daty produkcji lub 60 miesięcy od daty zakupu (w praktyce wybiera się opcję korzystniejszą dla użytkownika opony). Opona reklamowana nie może mieć więcej niż 8 lat.
W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji w okresie 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona. Po upływie 24 miesięcy do końca okresu gwarancji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Generaldo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony General

Producent udziela gwarancji na okres 60-miesięcy od daty produkcji opony, lub do zużycia bieżnika (osiągnięcia 1,6 mm wysokości lub wskaźnika TWI).

Gislaveddo góry ^

Osobowe

Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji, liczonej od daty zakupy, chyba, że wcześniej zostanie zużyty bieżnik (osiągnięty wskaźnik TWI)

Gitido góry ^

Osobowe

2 lata od daty zakupu opon.

Goodridedo góry ^

Osobowe

Opony osobowe Goodride objęte są gwarancją wynoszącą 24 miesiące od daty produkcji (minimalna głębokość bieżnika opony reklamowanej wynosi 4mm, a opony o mniejszej głębokości bieżnika nie podlegają gwarancji). Reklamacjom związanym z komfortem jazdy (wibracje, "ściąganie" pojazdu) podlegają tylko opony o nie mniejszej głębokości bieżnika niż 7mm.
W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Goodyeardo góry ^

Osobowe

Goodyear udziela 5-letniej (60 miesięcznej) gwarancji na oferowane przez siebie opony. Czas liczony jest od daty zakupu widocznej na fakturze VAT (w przypadku braku dokumentu zakupu 5-letnia gwarancja liczona jest od daty produkcji opony). W przypadku uznanej reklamacji do 2 lat (24 miesięcy) od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona albo zwrot całkowitej wartości towaru. Gdy reklamacja została uznana po 2 latach od daty zakupu, to Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika. Szczegółowe warunki gwarancji zawarte są w Karcie Gwarancyjnej.

Reklamacje na opony kupione w e-sklepie Oponylux.pl należy składać e-mailowo u właściwego sprzedawcy (jego imię, nazwisko oraz adres e-mail jest podany w każdej wiadomości e-mailowej potwierdzającej złożenie zamówienia). Zgłoszenie reklamacyjne można wysyłać także na adres e-mail: reklamacje@oponylux.pl.

GT Radialdo góry ^

Osobowe

Gwarancja GT Radial

Producent oferuje 24 miesięczną gwarancję, która biegnie od daty zakupu opon. Termin ten może ulec skróceniu, jeżeli bieżnik opony zostanie zużyty do wskaźnika TWI.

Hankookdo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Hankook objęte jest gwarancją do zużycia opony, czyli do momentu, w którym bieżnik osiąga 1,6 mm grubości.
W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy, proporcjonalny to stopnia zużycia bieżnika.

Gwarancja nie obejmuje:1. Po naprawie, niezależnie od metody naprawy, zakresu i osoby, która ją przeprowadziła.
2. Których bieżnik został zużyty w sposób nierównomierny lub opon uszkodzonych w wyniku:

- Uszkodzonych w wyniku zagrożeń drogowych (przebicia, przecięcia, rozdarcia, uszkodzenia wynikające od uderzeń o przeszkody).
- Działania ognia lub wypadku.
- Eksploatacji z nieprawidłowym ciśnieniem powietrza, z przeciążeniem, eksploatacji przy nadmiernej prędkości, nieprawidłowego montażu lub demontażu, eksploatacji bez wystarczającego ciśnienia powietrza, jazdy po nieutwardzonych drogach, wyścigów, wandalizmu, szkody wyrządzonej umyślnie lub innego niewłaściwego użytkowania.
- Zniszczeń z powodu nieprawidłowej geometrii kół, niewyważonych kół, wadliwych hamulców lub amortyzatora. - Korzystania z łańcuchów na opony.
- Działania substancji chemicznych (np. wypełniaczy, uszczelniaczy, substancji wyważających lub innych).

3. Eksploatowanych po przebiciu lub z za niskim lub z za wysokim niż zalecane ciśnieniem
. 4. Z pęknięciami starzeniowymi i ozonowymi, których data produkcji jest starsza niż 4 lata i opon przechowywanych w nieodpowiedni sposób.
5. O głębokości bieżnika mniejszej niż wymagane minimum tj. 1,6 mm.
6. Z uszkodzonym lub nieczytelnym numerem seryjnym lub DOT.
7. Powodujących zakłócenia podczas jazdy (np. wibracje, ściąganie pojazdu, nadmierna generacja hałasu) a spowodowanych uszkodzonymi obręczami lub ze zużyciem bieżnika większym niż 0,8mm od oryginalnej głębokości rowków bieżnika.
8. Bez oznaczeń homologacji “E” na bocznej ścianie opony.

Interstatedo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Interstate objęte jest 4-letnim okresem gwarancji liczonym od daty produkcji. W przypadku uznanej reklamacji Klientowi przysługuje zwrot części pieniędzy uzależniony od pozostałej części bieżnika.

ITPdo góry ^

Quady

Opony motocyklowe marki ITP objęte są 24- miesięczną gwarancją producenta. W wypadku uznania reklamacji wystawiana jest korekta faktury sprzedaży na kwotę uzależnioną od stopnia zużycia opony.
Jeżeli opona została zużyta do 80% wysokości bieżnika i reklamacja zostanie uznana to producent zobowiązuje się do wymiany opony na nową. W przypadku większego zużycia wystawiana jest korekta faktury proporcjonalna do stopnia zużycia.

Journeydo góry ^

Motocyklowe

Opony motocyklowe marki Journey objęte są 24- miesięczną gwarancją producenta. W wypadku uznania reklamacji wystawiana jest korekta faktury sprzedaży na kwotę uzależnioną od stopnia zużycia opony.
Jeżeli opona została zużyta do 80% wysokości bieżnika i reklamacja zostanie uznana to producent zobowiązuje się do wymiany opony na nową. W przypadku większego zużycia wystawiana jest korekta faktury proporcjonalna do stopnia zużycia.

Kellydo góry ^

Osobowe

Na opony osobowe Kelly producent udziela 5-letniej gwarancji licząc od daty produkcji lub od daty zakupu (w praktyce wybiera się rozwiązanie korzystniejsze dla reklamującego), jednak opony nie mogą mieć więcej niż 8 lat.
W przypadku uznania reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po upływie 2 lat od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Kendado góry ^

Quady

Opony motocyklowe marki Kenda objęte są 24- miesięczną gwarancją producenta. W wypadku uznania reklamacji wystawiana jest korekta faktury sprzedaży na kwotę uzależnioną od stopnia zużycia opony.
Jeżeli opona została zużyta do 80% wysokości bieżnika i reklamacja zostanie uznana to producent zobowiązuje się do wymiany opony na nową. W przypadku większego zużycia wystawiana jest korekta faktury proporcjonalna do stopnia zużycia.

Kenda (Starco)do góry ^

Quady

Opony motocyklowe marki Kenda objęte są 24- miesięczną gwarancją producenta. W wypadku uznania reklamacji wystawiana jest korekta faktury sprzedaży na kwotę uzależnioną od stopnia zużycia opony.
Jeżeli opona została zużyta do 80% wysokości bieżnika i reklamacja zostanie uznana to producent zobowiązuje się do wymiany opony na nową. W przypadku większego zużycia wystawiana jest korekta faktury proporcjonalna do stopnia zużycia.

Kingstardo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Kingstar objęte jest gwarancją do zużycia opony, czyli do momentu, w którym bieżnik osiąga 1,6 mm grubości.
W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy, proporcjonalny to stopnia zużycia bieżnika.

Kleberdo góry ^

Osobowe

Gwarancja obejmuje użytkowanie opony do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI (oznaczenie na boku opony), po osiągnięciu którego wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji.
W przypadku uznanej reklamacji w czasie trwania okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona lub - jeżeli okaże się to niemożliwe - zwrot równowartości zakupionego towaru.

Kormorando góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe marki Kormoran obejmuje użytkowanie opony do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI czyli do 1,6 mm głębokości. Po osiągnięciu poziomu wskaźnika wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji. W przypadku uznania reklamacji w ciągu okresu trwania gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.

Kumhodo góry ^

Osobowe

Udzielona gwarancja obowiązuje przez okres 24 miesięcy od daty sprzedaży towaru klientowi lub do całkowitego zużycia bieżnika.

Marangonido góry ^

Osobowe

Opony osobowe Marangoni objęte są gwarancją do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI, po osiągnięciu którego wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji.
W sytuacji uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Matadordo góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Matador objęte jest okresem gwarancji wynoszącym 36 miesięcy od daty zakupu, lecz nie dłuższym niż 60 miesięcy od daty produkcji.
W razie uznania reklamacji do 1 roku od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy w wysokości 100% ceny zakupu. Po upływie 1 roku od daty zakupu Klientowi należy się cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Maxxisdo góry ^

Osobowe

2-letnia gwarancja MAXXIS® - od daty zakupu
1.
Maxxis® wymieni oponę, której ujawniona wada wynika z procesu produkcji lub użytych materiałów,
2.
Maxxis® wymieni oponę, której ujawniona, nienaprawialna wada powstała w trakcie normalnego, drogowego użytkowania opony,
3.
Gwarancja nie zależy od daty zakupu opony a od stopnia zużycia bieżnika
4.
Gwarancja obejmuje pierwszego nabywcę opony, jest nieprzenośna,
5.
Wymiana gwarancyjna dokonywana jest na podstawie oszacowania zużycia opony przez dystrybutora lub uprawnionego dealera, stopień wymiany jest zależny od stopnia zużycia bieżnika.

1.
Opona posiadająca 80% lub więcej wysokości pozostałego bieżnika (w stosunku wysokości bieżnika opony fabrycznie nowej, w/w wysokości bieżnika mierzone są od jego powierzchni do powierzchni znaku maksymalne go zużycia) będzie wymieniona na nową oponę Maxxis® tego samego rozmiaru i typu lub rozmiaru i typu korespondującego, jeśli uległ zmianie.
2.
Opona posiadająca mniej niż 80% bieżnika (obliczone j j.w.) będzie wymieniona na nową pod warunkiem dokonania dopłaty wg zasad:

wysokość pozostałego bieżnika > 60% i < 80% - 80% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 40% i < 60% - 60% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 20% i < 40% - 40% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika < 20% - bez rabatu. Rabat jest naliczony od sugerowanych cen detalicznych brutto.

Michelindo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe Michelin obejmuje użytkowanie wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI. Po osiągnięciu wskaźnika wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji.
W przypadku uznanej reklamacji w ciągu całego okresu gwarancji Klientowi przysługuje nowa opona.

Mitasdo góry ^

Rolnicze

Opony rolnicze Mitas objęte są 60-miesięczną (5 lat) gwarancją liczoną od daty produkcji. W przypadku uznania reklamacji klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika - jeżeli bieżnik został zużyty w 20% to klient może oczekiwać na 80% zwrotu pieniędzy.

Nankangdo góry ^

Osobowe

2 letnia gwarancja Nankang - od daty zakupu
1.
Nankang wymieni oponę, której ujawniona wada wynika z procesu produkcji lub użytych materiałów,
2.
Nankang wymieni oponę, której ujawniona, nienaprawialna wada powstała w trakcie normalnego, drogowego użytkowania opony,
3.
Gwarancja nie zależy od daty zakupu opony a od stopnia zużycia bieżnika
4.
Gwarancja obejmuje pierwszego nabywcę opony, jest nieprzenośna,
5.
Wymiana gwarancyjna dokonywana jest na podstawie oszacowania zużycia opony przez dystrybutora lub uprawnionego dealera, stopień wymiany jest zależny od stopnia zużycia bieżnika.

1.
Opona posiadająca 80% lub więcej wysokości pozostałego bieżnika (w stosunku wysokości bieżnika opony fabrycznie nowej, w/w wysokości bieżnika mierzone są od jego powierzchni do powierzchni znaku maksymalne go zużycia) będzie wymieniona na nową oponę Nankang tego samego rozmiaru i typu lub rozmiaru i typu korespondującego, jeśli uległ zmianie.
2.
Opona posiadająca mniej niż 80% bieżnika (obliczone j j.w.) będzie wymieniona na nową pod warunkiem dokonania dopłaty wg zasad:

wysokość pozostałego bieżnika > 60% i < 80% - 80% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 40% i < 60% - 60% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika > 20% i < 40% - 40% rabatu przy zakupie nowej opony,
wysokość pozostałego bieżnika < 20% - bez rabatu. Rabat jest naliczony od sugerowanych cen detalicznych brutto.

Nexendo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony Nexen

Producent oferuje 24-miesięczną gwarancję na opony osobowe, dostawcze i do aut 4x4, liczoną od daty sprzedaży towaru. W przypadku wcześniejszego zużycia opony (zużycia bieżnika do wysokości wskaźnika TWI) gwarancja przestaje obowiązywać.

Nokiando góry ^

Osobowe

Nokian udziela gwarancji trwającej 5 lat od daty produkcji ogumienia.
W przypadku uznania reklamacji w okresie pierwszych 2 lat od zakupu reklamującemu przysługuje nowa opona. Po upływie 2 lat reklamującemu przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od stopnia zużycia bieżnika.

Pirellido góry ^

Osobowe

Ogumienie osobowe marki Pirelli objęte jest gwarancją trwającą 5 lat (60 miesięcy) od daty produkcji opony.
W przypadku uznania reklamacji Pirelli zobowiązuje się do naprawy bądź wymiany opony na swój koszt, a w wypadku zwrotu ceny sprzedaży zwracana kwota zostanie pomniejszona o część ceny sprzedaży opony uzależnioną od stopnia zużycia opony.

Point-Sdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe marki Point-S wynosi 5 lat od daty produkcji. W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko w części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 2 lat od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1.10 zł netto. Po tym okresie - lub gdy reklamujący nie jest konsumentem - przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Rikendo góry ^

Osobowe

Producent udziela gwarancji na opony osobowe Riken obejmującej okres do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI. Po osiągnięciu wskaźnika TWI produkt jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji.
W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Rockstonedo góry ^

Osobowe

Na opony osobowe Rockstone producent udziela 2-letniej gwarancji, liczonej od daty produkcji (minimalna głębokość bieżnika opony reklamowanej wynosi 4mm. Opony o mniejszej głębokości bieżnika nie są objęte gwarancją). Reklamacjom związanym z komfortem (np. wibracje, "ściąganie" pojazdu) podlegają wyłącznie opony o nie mniejszej głębokości bieżnika niż 7mm. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Rotexdo góry ^

Osobowe

Na opony osobowe Rotex producent udziela 24-miesięcznej gwarancji od daty sprzedaży. W sytuacji, gdy reklamacja została uznana, Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Savado góry ^

Osobowe

Producent opon osobowych Sava udziela gwarancji trwającej 60 miesięcy od daty produkcji lub 60 miesięcy od daty zakupu (zastosowanie ma opcja dogodniejsza dla reklamującego), jednak nie starsze niż 8 lat.
W razie uznania reklamacji w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy, natomiast po upływie 24 miesięcy od daty zakupu do końca okresu gwarancji przysługuje mu częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Semperitdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony Semperit

Continental, właściciel marki Semperit, proponuje 60-miesięczną gwarancję liczoną od daty produkcji, lub do zużycia się bieżnika (osiągnięcia wskaźnika TWI lub wysokości 1,6mm).

Starfiredo góry ^

Osobowe

Na opony osobowe marki Starfire producent udziela trwającej 2 lata gwarancji liczonej od daty produkcji (minimalna głębokość bieżnika opony reklamowanej wynosi 4mm. Opony o mniejszej głębokości bieżnika nie podlegają reklamacji). Reklamacjom związanym z komfortem w czasie jazdy (np. wibracje, "ściąganie" pojazdu) podlegają wyłącznie opony o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 7mm. W sytuacji uznania reklamacji Klientowi przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Starmaxxdo góry ^

Ciężarowe

Gwarancja na ogumienie ciężarowe marki Starmaxx trwa przez okres 24 miesięcy od daty zakupu. W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Stomil Poznańdo góry ^

Ciężarowe

Opony ciężarowe marki Stomil Poznań obejmuje gwarancja trwająca 24 miesiące od daty zakupu, lecz nie dłużej niż 36 miesięcy od daty produkcji. W sytuacji uznania reklamacji do 12 miesięcy od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot pieniędzy. Po tym czasie do końca okresu gwarancji Klientowi należy się cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Sunnydo góry ^

Osobowe

Opony osobowe Sunny objęte są okresem gwarancji przez 3 lata od daty produkcji (minimalna wysokość bieżnika opony reklamowanej wynosi 4mm; opony o mniejszej wysokości bieżnika nie podlegają gwarancji). Reklamacje związane z komfortem w czasie jazdy (wibracje ,"ściąganie" pojazdu) będą rozpatrywane wyłącznie w przypadku opon o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 7mm.
W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Taurusdo góry ^

Rolnicze

Gwarancja obejmuje użytkowanie wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI, po osiągnięciu którego wyrób jest traktowany jako zużyty i nie podlega gwarancji. W przypadku uznania reklamacji klientowi przysługuje zakup opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Tigardo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony Tigar

Firma Michelin, właściciel marki Tigar, udziela gwarancji do momentu zużycia oryginalnego bieżnika (osiągnięcia wskaźnika TWI lub 1,6%) lub 10 lat od daty produkcji.

Torquedo góry ^

Osobowe

Producent opon Torque udziela 24-miesięcznej gwarancji na opony, liczonej od daty sprzedaży.

Toyodo góry ^

Osobowe

Opony osobowe producenta Toyo objęte są gwarancją trwającą 2 lata od daty zakupu, ale nie dłużej niż 3 lata od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji w ciągu 2 lat od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona.

Trayaldo góry ^

Osobowe

Opony osobowe Trayal obejmuje gwarancja trwająca przez 12 miesięcy od daty zakupu, jednak nie więcej niż 48 miesięcy od daty produkcji. W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje częściowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Uniroyaldo góry ^

Osobowe

Na opony osobowe Uniroyal producent udziela gwarancji trwającej przez okres 60 miesięcy od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (to znaczy użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko w części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1,10 zł netto. Po upływie 24 miesięcy - albo gdy reklamujący nie jest konsumentem - przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Vikingdo góry ^

Osobowe

Opony osobowe marki Viking objęte są gwarancją trwającą przez 60 miesięcy od daty produkcji.
W przypadku uznania reklamacji złożonej przez konsumenta (czyli użytkownika eksploatującego oponę nie zarobkowo [w praktyce dotyczy to tylko w części użytkowników opon osobowych]) w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu przysługuje mu zakup nowej opony w cenie 1,10 zł netto. Po upływie 24 miesięcy - albo gdy reklamujący nie jest konsumentem - przysługuje mu zakup nowej opony z rabatem zależnym od pozostałej części bieżnika.

Vredesteindo góry ^

Osobowe

Producent opon osobowych Vredestein udziela 48-miesięcznej gwarancji na swoje wyroby liczonej od daty produkcji.
W sytuacji uznanej reklamacji w czasie do 1 roku od daty zakupu Klientowi przysługuje nowa opona lub zwrot 100% jej wartości. Po upływie 1 roku przysługuje mu cząstkowy zwrot wartości opony zależny od stopnia zużycia oryginalnego bieżnika.

Winter Herodo góry ^

Osobowe

Na ogumienie osobowe marki Winter Hero producent udziela gwarancji obejmującej okres 2 lat od daty produkcji (minimalna głębokość bieżnika opony reklamowanej wynosi 4mm. Opony o mniejszej głębokości bieżnika nie podlegają reklamacji). Reklamacjom związanym z komfortem w czasie jazdy (np. wibracje, "ściąganie" pojazdu) podlegają wyłącznie opony o głębokości bieżnika nie mniejszej niż 7mm. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje cząstkowy zwrot pieniędzy zależny od pozostałej części bieżnika.

Yokohamado góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony osobowe marki Yokohama trwa przez okres 5 lat od daty produkcji lub do zużycia oryginalnego bieżnika. Po tym opona uznawana jest za zużytą i nie może być reklamowana.
W sytuacji uznania reklamacji Klientowi przysługuje zwrot części wartości opony zależny od pozostałej głębokości bieżnika.

Zeetexdo góry ^

Osobowe

Gwarancja na opony Zeetex

Producent udziela gwarancji na 24 miesiące od daty zakupu, lecz nie dłużej niż do momentu zużycia bieżnika, co wykazuje wskaźnik zużycia bieżnika (TWI) lub 1,6%. Gwarancja obejmuje wyłącznie wady wynikające z winy producenta.

Felgi aluminiowe

Aezdo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki Aez obejmuje okres 3 lat od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy, wolny od wad produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Anziodo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki MOMO trwa przez 2 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Dezentdo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki Dezent trwa przez 3 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Dotzdo góry ^

Gwarancja na obręcze aluminiowe marki Dotz trwa przez okres 3 lat od daty sprzedaży. W razie uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy, wolny od wad produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeśli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Enzodo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki Enzo obowiązuje przez 3 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy, wolny od wad produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli z różnych przyczyn okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

MOMOdo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki MOMO trwa przez 2 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

MSWdo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki MSW trwa przez 2 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

OZdo góry ^

Gwarancja ważna jest w okresie 24 miesięcy od daty zakupu towaru przez odbiorcę .

REDSdo góry ^

Gwarancja na felgi aluminiowe marki Reds trwa przez 2 lata od daty sprzedaży. W przypadku uznania reklamacji Klientowi przysługuje nowy produkt lub usunięcie powstałych wad. Jeżeli okaże się to niemożliwe, Klientowi przysługuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Alkomaty

Łańcuchy śniegowe

W ofercie
Producenci - akumulatory: Producenci - opony:
 
Moto Mar Sp. z o.o.
ul. Fordońska 185-187
85-766 Bydgoszcz
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy
XIII Wydział Gospodarczy
KRS 0000334896
Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł
NIP: 554-284-44-58
REGON: 340620558
tel. +48 52 342 14 58
fax +48 52 342 14 60
Lista banków
© Copyright Moto Mar Sp. z o.o. 2011, Wszelkie prawa zastrzeżone